СПІВЕЦЬ ПОЧИВ, АЛЕ НЕ ВМЕР, ВІН ВІЧНО БУДЕ ЖИТИ!

7 серпня 2021 року у селі Рославичі Феодосіївської громади відбувся вечір пам’яті талановитої людини, яка все життя присвятила мистецтву і  залишила дуже багатий творчий спадок. Микола Олександрович Галушка одразу після закінчення профільного училища повернувся у рідне село і до кінця своєї трудової діяльності мав єдиний запис у трудовій книжці  – завідувач клубу села Рославичі. Він не тільки опікувався культурою свого села, але також був керівником різних співочих гуртів. Микола Галушка був одночасно поетом-ліриком, віртуозним музикантом, композитором і прекрасним співаком, який написав дуже багато пісень. Деякі з них вже сьогодні стали народними. Вшанувати пам’ять свого колеги, друга і наставника приїхали колективи, з якими впродовж багатьох років працював і співав Микола Олександрович:

– народний аматорський фольклорний колектив «Гвоздівчанка» (с. Гвоздів);

– народний аматорський ансамбль народної пісні та музики «Родовід» (с. Кодаки);

– аматорський фольклорний колектив «Горицвіт» (с. Погреби);

– народний аматорський пісенний  колектив «Оберіг» (с. Велика Бугаївка).

Віддати шану і познайомитись з  творчістю Миколи Галушки приїхав народний аматорський хор «Лісова пісня» (с. Лісники).

На вечір пам’яті прийшло багато місцевих жителів і гостей з інших сіл. З теплими спогадами виступила колишня колежанка Миколи Галушки Харченко Лідія Петрівна, яка з 1984 року по 2014 рік завідувала методичним кабінетом Васильківського будинку культури. Також на заході були присутні представники органів місцевого самоврядування і керівники структурних підрозділів Феодосіївської сільської ради: заступник голови Феодосіївської громади Максим Білоусенко, секретар Феодосіївської сільської ради Анатолій Походня, начальник відділу гуманітарного розвитку Феодосіївської сільської ради Микола Неруш, директор Центру культури Феодосіївської громади Анна Клименко. По завершенні заходу Анатолій Походня вручив подяки від голови Феодосіївської громади Миколи Пянчука всім учасникам концерту, присвяченому пам’яті Миколи Галушки.

Загалом протягом вечора було виконано більше 10 пісень Миколи Галушки. Яскравим і гучним завершенням концерту став спільний виступ всіх колективів, які разом заспівали пісню Миколи Галушки «Біжить стежина в тихий гай».

Висловлюємо вдячність за ініціативу проведення цього заходу і активну участь в його підготовці менеджеру народного аматорського фольклорного колективу «Гвоздівчанка» Зварич-Лец Валентині і старості села Рославичі Романенко Тетяні.

Дякуємо родині та всім, хто вшанував своєю участю, словом і піснею пам’ять Галушки Миколи Олександровича. На жаль, поки що, жоднiй пiснi  Миколи Олександровича офiцiйно не присвоєно авторства. Але найбільша шана для автора пісень – це коли його пісні продовжують жити і стають народними.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *