ДЕНЬ КОНСТИТУЦІЇ УКРАЇНИ

«Конституція – це віддзеркалення стану нації» – так сказав про Конституцію Левко Лук’яненко, який був серед тих, хто доклався до її створення і ухвалення.

Не просто Україна отримала головний закон держави. Рік депутати розробляли Конституцію, а її ухвалення тривало майже добу. Це відбулося 25 років тому 28 червня 1996 року. З нагоди відзначення 25 річниці ухвалення Конституції України ми відвідали садибу, де жив і працював Левко Лук’яненко – український дисидент, учасник правозахисного національно-визвольного руху, політичний діяч, дипломат, активний член і голова Української гельсінської групи, перший голова Української республіканської партії, співавтор Декларації про державний суверенітет України, автор Акту проголошення незалежності України. Садиба Левка Лук’яненка знаходиться у селі Хотів Феодосіївської громади. Зараз в ній проживає дружина видатного українця пані Надія Лук’яненко. На зустрічі з пані Надією були присутні: голова Феодосіївської громади Микола Пянчук, представники органів місцевого самоврядування, керівники і працівники закладів культури та бібліотек, а також директори шкіл Феодосіївської громади. Пані Надія розповіла учасникам про етапи життя Левка Григоровича, його боротьбу за незалежність України та процеси державотворення, у яких він брав участь. Дружина Левка Лук’яненка продемонструвала унікальний екземпляр Конституції України, на якому проставлені підписи усіх народних депутатів, які ухвалили Конституцію 25 рокі тому, а також познайомила з книгами Левка Григоровича, які він написав в останні роки свого життя.

Дякуємо Надії Іванівні за її гостинність і зусилля, які вона докладає, щоб зберегти пам’ять про історію життя такої унікальної особистості як Левко Григорович Лук’яненко.

Висловлюємо вдячність нашій колежанці Мирославі Вертюк за організацію цієї зустрічі.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *