ЗА РАДИ НАСТУПНИХ ПОКОЛІНЬ

ЗА РАДИ НАСТУПНИХ ПОКОЛІНЬ, ЗА РАДИ ЖИТТЯ – НЕ МАЄМО ПРАВА ЗАБУТИ!

26-го квітня 2018 р. країна відзначила чергову 32-гу річницю аварії на ЧАЕС. Протягом двох днів 26-го та 27-го квітня керівники студій ЦКМ розпочинали свої заняття з розповіді дітям про цю подію, щоб вшанувати пам’ять тих людей, які віддали своє життя, щоб врятували світ від жахливої трагедії. Фахівці стверджують – якби не самовідданість українських пожежників, ядерний вибух в Чорнобилі міг би знищити пів-Європи.

Без перебільшення ця трагедія не лише України, а й усього людства. На момент вибуху в реакторі станції знаходилось близько 200 т урану. Було зруйновано обшивку і через відсутність захисної оболонки більше 60 т радіоактивних речовин піднялись у повітря.

Сумарна радіація ізотопів, викинутих в повітря після аварії в Чорнобилі, була в 30-40!!! разів більшою, ніж при вибуху атомної бомби в Хіросімі.

Пожежники, які першими прибули на місце катастрофи, не мали ізолюючих протигазів. Їх просто не попередили про особливості ситуації. У результаті радіоактивні речовини потрапили в дихальні шляхи ліквідаторів. Кількість людей, що брали участь в гасінні пожежі на ЧАЕС, становила 240 тис.!!! Усі вони отримали високі дози радіації.

Одразу після аварії майже 8,5 млн!!! людей були опромінені, близько 155 тис кв. км територій було забруднено, з них 52 тис кв. км – сільськогосподарські землі. Реактор продовжував випромінювати радіацію ще 3 тижні, доки його не закидали сумішшю піску, свинцю, глини і бору.

Гадаю, у кожного, українця є близькі люди, або знайомі, які постраждали від цієї аварії. У мене особисто є близька людина, сім’я якої змушена була кинути житло в Припяті і переїхпти до Києва. Батьки цієї людини протягом двох років померли від отриманої дози радіації. Без батьків залишились дві неповнолітні доньки…

Важливо завжди пам’ятати, що людина – істота недосконала, і все створене нею може мати хибу. Як в атомні енергетиці, так і в інших галузях господарювання, люди повинні у першу чергу думати про безпеку, і в саму останню чергу – про вигоди. Дуже хочеться, щоб наступне покоління виросло з іншими цінностями і поглядами на життя, ніж покоління 20-го століття.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *