ТАЄМНИЦІ ПЕЧЕРНИХ ЛЮДЕЙ

20-го жовтня 2018 року разом з нашими юними дослідниками ми дізнавалися, хто ж такі печерні люди, як їм вдавалося виживати без сучасних знарядь серед тварин в різних кліматичних умовах та які послання вони залишили після себе сучасним людям.

На початку зустрічі ми іще раз розповіли дітям про ідею нашого проекту із збирання пластикових пляшок і кришок. На цьому етапі ми збираємо лише півлітрові пластикові пляшки, з яких плануємо виготовити оригінальний контейнер для збирання пластикових пляшок уже будь якого об’єму. Пластикові кришки збираються окремо, з них буде виготовлений елемент декору у нашому ЦКМ. Також ми підвели підсумки експерименту, який був розпочатий 29-го вересня 2018 року на зустрічі, присвячені дослідженню властивостей води. На тій зустрічі ми розсипали у три півлітрові банки рис, залили його водою і попросили дітей щодня звертатися до однієї баки із словами «дякую тобі», до другої банки із словами «ти поганий», а третій банці нічого не казати і просто ігнорувати її. Метою експерименту було перевірити справедливість ствердження відомого японського ученого Масару Емото про те, що вода володіє здатністю «сприймати інформацію» від оточуючого середовища і реагувати на цю інформацію. В результаті нашого експерименту вода у банці, якій дякували, мала специфічний але приємний запах і була покрита сірою плівкою, а у двох інших банках вода пахла жахливо, а рис покрився чорною пліснявою. Такий результат дійсно вражає, адже організм людини на 70-80% складається з води, а мозок – майже на 90%. Людина, по суті, жива ємкість з водою, яка постійно отримує певну інформацію. Отже, ми з нашими дослідниками дійшли висновку, що для здоров’я людини важливо, щоб до неї звертались лише з добрими словами, підтримували її та не залишали без уваги.

Про печерних людей ми переглянули декілька цікавих та пізнавальних відео, з яких дізнались, хто такі неандертальці та кроманьйонці, чим вони відрізнялись один від одного і чим ми, сучасні люди відрізняємось від них. Цікавою була інформація про те, яким чином і для чого люди наносили малюнки на стінах печер, а в кінці нашої зустрічі запропонували дітям спробувати себе у якості печерного художника та викарбувати камінням власний символ на імпровізованій скелі. До наступної зустрічі ми попросили дітей подумати на тим, в який спосіб люди сучасної цивілізації можуть передати інформацію про себе майбутнім поколінням, щоб ця інформація змогла пережити такий же проміжок часу, який пережили наскальні малюнки печерних людей.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


Parse error: syntax error, unexpected '*' in /home/ckmhodos/ckmhodosivka.com.ua/www/wp-content/themes/colormag/footer.php on line 2